Skip to main content
Usługi
Zaawansowany dobór próby - uzyskaj dostęp do niszowych respondentów dla swoich badań z całego świata

Szeroki zasięg, wysokiej jakości dane i krótki czas realizacji - wszystko to, aby zaspokoić Twoje potrzeby badawcze.

Usługi

Zaawansowany dobór próby - uzyskaj dostęp do niszowych respondentów dla swoich badań z całego świata

Szeroki zasięg, wysokiej jakości dane i krótki czas realizacji - wszystko to, aby zaspokoić Twoje potrzeby badawcze.

Niezależnie od tego, czy mieszkasz w Paryżu czy Los Angeles i szukasz informacji na temat matek noworodków w Manili lub właścicieli firm w Lagos. W TGM rozumiemy Twoje potrzeby. Zadbamy aby Twoj projekt zakończył się sukcesem dostarczając próbę badawczą z dowolnego miejsca na świecie.

W JAKI SPOSÓB ZAPEWNIAMY IDEALNY DOBÓR PRÓBY?

Sampling strategy
Nie wiesz, gdzie znaleźć swoich respondentów?

Pomożemy Ci niezależnie kogo szukasz


STRATEGIA DOBORU PRÓBY

Wybór odpowiedniej strategii doboru próby przy realizacji badań jest jednym z najważniejszych elementów procesu badawczego. Trafna realizacja wymaga znajomości narzędzi statystycznych i metodyki badań oraz doświadczenia. W TGM wykorzystujemy wiele elementów, zarówno własne panele badawcze, jak i dziesiątki partnerów wspierających nas w dotarciu do odpowiedniej rzeszy odbiorców. Przekłada się to na jakość realizacji, gdyż tylko odpowiednio przeprowadzony dobór próby daje możliwość późniejszego wykorzystania wyników i wyciągnięcia właściwych wniosków. Uzyskaj odpowiedzi wykorzystując doświadczenie badawcze TGM Research.

PRÓBKOWANIE AD-HOC

Odkryj zalety korzystania z paneli badawczych przy realizacji badań. Zdefiniuj parametry próby, a my zadbamy o jej dostarczenie, zarządzanie kwotami i procesem samplingu. Zatroszczymy się o zaproszenie respondentów do badania, zarządzanie procesem fieldworku i ukończenie Twojego projektu na czas. Dzięki zaawansowanemu systemowi profilowania jesteśmy w stanie połączyć z respondentami, niezależnie od specyfiki badanej populacji. Nasi paneliści są zapraszani do badań zgodnie ze swoim profilem, co przekłada się na jakość danych i lepsze wskaźniki realizacji. Nasz system motywacyjny składa się z wielu parametrów, nagradzając jakość odpowiedzi i zaangażowanie, dzięki czemu uzyskasz dane jakich potrzebujesz.

TRACKING (BADANIA CIĄGŁE)

Dla zrozumienia jak opinie, wzorce konsumpcji i zachowania twojego odbiorcy rozkładają się w czasie wykorzystuje się badań trackingowe. Jeżeli rozważasz realizację badań ciągłych na tej samej grupie docelowej bądź na tej samej próbie, jesteś we właściwym miejscu. Do realizacji tego rodzaju badań panel badawczy charakteryzujący się wysoką retencją respondentów zapewnia szereg korzyści wynikających ze spójności pomiaru oraz wysokiej jakości zbieranych danych. Nasze narzędzia do zarządzania panelami dają możliwość pomiarów trackingowych tej samej grupy dzięki wsparciu o szereg rozwiązań technologicznych - wykorzystujemy m.in.: podpis cyfrowy (digital fingerprint), profilowanie behawioralne i demograficzne panelistów. Tracking w oparciu o panele to idealne rozwiązanie do monitorowania wpływu reklamy, rozpoznawalności marki, wydatków w obrębie kategorii lub udziału w rynku.

ZAAWANSOWANE PRÓBKOWANIE

Badania online to nie tylko ankiety. Istnieje wiele możliwości wykorzystania technologii cyfrowych w celu zrozumienia swoich konsumentów: internetowe grupy fokusowe, społeczności badawcze, dzienniki, tajemniczy klient i nie tylko. Jeżeli potrzebujesz odpowiedniego panelu i narzędzi do doboru próby - pozwól nam pomóc ją znaleźć. 


DZIAŁAMY GLOBALNIE

Dzięki TGM Research masz dostęp do próby w 130 krajach z 3,3 miliardami konsumentów, na wyciągnięcie ręki.

GLOBALNY DOBÓR PRÓBY

Przy realizacji badań międzynarodowych, metody doboru próby wymagają zdefiniowania specyfikacji badanej grupy docelowej i sprawdzenia częstotliwości jej występowania (incidence rate lub IR) w populacji. Konieczne jest to dla upewnienia się, że nasza próba jest reprezentatywna, aby móc póżniej ekstrapolować wyniki i przeprowadzić wnioskowanie statystyczne. Wymaga to ustalenia kwot socjo-demograficznych (wiek, płeć, region lub klasa społeczna) dla poszczególnych rynków. Jest to najlepszy sposób na uzyskanie jednorodnej i reprezentatywnej grupy. Następnym krokiem, już podczas realizacji badania, jest upewnienie się, że zebrane dane odzwierciedlają wcześniej ustalone kwoty i charakterystykę próby. Nazywamy to próbkowaniem warstwowym z kwotami demograficznymi działającymi jako warstwy do projektowania próby respondentów.

DOBÓR WIELOŹRÓDŁOWY

Łącząc różne sposoby rekrutacji respondentów na etapie zbierania danych i przy doborze próby możemy badać nawet najtrudniejsze grupy docelowe. Zarówno konkretne populacje, jak i te, które muszą być porównywalne między poszczególnymi rynkami. Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala nam realizować badania międzynarodowe dla firm i organizacji na rynkach całego świata.

ZAAWANSOWANE METODY ZBIERANIA DANYCH

Aby dotrzeć do pożądanej grupy docelowej, w zależności od charakterystyki konkretnego projektu badawczego, wykorzystujemy własne panele łącząc je z techniką dynamicznego samplingu. Umożliwia to szerszy zasięg i dostęp do trudniejszych grup docelowych. W zależności od Twoich celów badawczych i tolerowanego marginesu błędu, pomożemy Tobie zdefiniować optymalną wielkość próby, jak i strategię jej doboru. Doradzimy również jak zachować równowagę pomiędzy kosztem a optymalną wielkością próby, aby zagwarantować wnioskowanie statystyczne. 

ZAAWANSOWANE PROFILOWANIE

Dzięki szeregowi zmiennych profilujących mamy możliwość segmentacji i trafnej selekcji panelistów przy doborze próby. W oparciu o szczegółowe kryteria mamy możliwość szybkiego zbudowania próbę docelową aby zrealizować wywiady z konsumentami korespondującymi z profilem Twoich typowych konsumentów. Ponieważ działamy globalnie nasze panele uwzględniają profile konsumentów z wielu rynków. Nasze doświadczenie pozwala nam przyjmować realistyczne założenia dotyczące rekrutacji, aby skutecznie przeprowadzać projekty badawcze.

NAJLEPSZA KONTROLA JAKOŚCI

Pomimo tego iż wykorzystujemy wiele źródeł rekrutacji, ryzyko wielokrotnych odpowiedzi tych samych uczestników jest minimalne; możemy to osiągnąć dzięki zastosowaniu naszej zastrzeżonej technologii Digital Fingerprint i matchingu respondentów. Analiza szeregu zmiennych, takich jak adres IP, pliki cookie przeglądarki i inne cechy urządzenia, daje nam możliwość zidentyfikowania uczestnika testu w badaniu rynku obejmującym wiele krajów.


Your objectives
Potrzebujesz pomocy?

Będziemy z Tobą współpracować i pomagać w próbkowaniu celów, abyś mógł je osiągnąć

Wysokiej jakości dobór próby jest krytyczny. Dla nas nie ma kompromisów w obszarach kontroli jakości, dlatego konsekwentnie pracujemy nad mechanizmami kontroli, mierzeniem uczciwości respondentów i zapobieganiem nieprawidłowościom.

NASZE PANELE

Sięgaj globalnie, myśl lokalnie - dzięki naszym panelom jest to możliwe.

Przeczytaj więcej o panelu i metodzie próbkowania danych.

Dołącz do najbardziej znanych światowych marek, które z nami współpracowały.

Mamy udokumentowane doświadczenie w pomaganiu wiodącym światowym firmom i organizacjom, zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym.


Współpracujemy z:

  DLACZEGO WYBRAĆ TGM?

  Team of experts
  ZESPÓŁ EKSPERTÓW

  Nasz wyspecjalizowany zespół konsultantów udzieli wsparcia na wszystkich etapach procesu badawczego, zapewniając doradztwo i zrozumienie lokalnej specyfiki rynku. W strategii doboru próby uzyskasz spójność metodologii dla respondentów z różnych krajów i grup oraz porównywalność wyników. Dostosujemy prezentację wyników do potrzeb Twojej organizacji. Nasi konsultanci będą również wspierać przy analizach, generowaniu zautomatyzowanych wykresów, tworzeniu pulpitów badawczych i przekształceń danych w insighty.

  Proactive
  PROAKTYWNE

  Pomożemy Tobie uzyskać świeże spojrzenie na problemy biznesowe i odkryć nowe pomysły. Posiadamy doświadczenie w doradztwie przy tworzeniu strategii dla konkretnych marek i produktów z wielu kategorii. Doświadczenie to wykorzystujemy na etapie przygotowania projektu, przy definiowaniu celów badawczych, aż po prezentację wyników badania. Decydując się na współpracę z nami, będziesz miał pełne wsparcie na każdym etapie projektu.

  Speed
  SZYBCIEJ NIŻ MYŚLISZ

  Badania rynku z nami umożliwiają dostęp do globalnej grupy odbiorców. Docieramy do każdego profilu osób, w dowolnym miejscu i czasie. Nasze rozwiązania badawcze wykorzystuje nowoczesną technologię, zapewniając szybkie wyniki, przy użyciu zautomatyzowanych pulpitów badawczych i zautomatyzowanych raportów gotowych do prezentacji. Nasi konsultanci, zlokalizowani w różnych strefach czasowych, będą koordynować wszystkie aspekty Twojego projektu, aby zapewnić szybką realizację. Nasz zespół zlokalizowany w różnych częściach świata, zadba o Twój projekt 24h na dobę dzięki czemu Twój projekt zostanie ukończony na czas.

  Project management
  ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI

  Badanie rynku może być procesem iteracyjnym. Aby zapewnić jak największy komfort naszym klientom, w trakcie badania bierzemy na siebie ciężar organizacyjny, zarówno w zakresie koordynacji kolejnych etapów badania, jak i koordynowania pracy na kilku rynkach jednocześnie (w razie potrzeby). 

  Proactive
  KOMPLEKSOWE PODEJŚCIE

  Do nowych pomysłów, procesów, usług i produktów wykorzystujemy różnorodne badania jakościowe i ilościowe narzędzia badawcze, dzięki czemu dogłębnie poznajemy opinię klientów na temat sprawdzonej koncepcji. W zależności od Twoich potrzeb, zaproponujemy najbardziej efektywne narzędzia i metody badawcze oraz metody przetwarzania badań marketingowych.

  Costs
  OSZCZĘDNOŚĆ KOSZTÓW

  Współpraca z nami zapewnia przystępne koszty realizacji. Dzięki ekonomii skali, własnym panelom na całym świecie i zautomatyzowanej technologii zarządzania projektem ograniczamy niepotrzebne koszty.

  • differentology logo
   differentology
   Merve Muharremoglu

   "Director level involvement throughout the project- I like working with one consultant but feel the company's support. Also, the depth of expertise and quality of data are other reasons to work with them."

  • University of the Witwatersrand
   Emmanuel Silva Quaye
   "TGM team was extremely helpful and kind both during the quotation and the implementation of the entire project. They provided high-quality results which helped me develop our research work at Wits, Business School."
  • insights asia logo
   InsightAsia
   Rudi Wahyono

   "TGM Research was extremely helpful throughout the entire process to run this project online, providing valuable advice from the planning of the survey to the execution and delivery of the results. High-quality data, quick and professional!"

  • insights asia logo
   MURC
   Kensuke Shimura

   "Really happy with the quick response and implementation of the survey. Expecting to have further opportunities to collaborate."

  • insights asia logo
   MDI Global
   Robert Beaton

   "We worked with TGM for the third time, and we weren’t disappointed. The TGM Research team was helpful, dedicated, and quickly responded to all the queries and challenges that occurred. I’m looking forward to the next project together."

  • Griffith University
   Dr Rautenberg
   "Team was very efficient with project management and a pleasure to work with. I highly recommend TGM services."
   Uzyskaj lepsze odpowiedzi. Szybciej.

   Dzięki TGM masz dostęp do ponad 120 rynków i wiele lokalnych zespołów pomagających w realizacji Twojego projektu.