Skip to main content

Zaawansowany dobór próby - uzyskaj dostęp do niszowych respondentów dla swoich badań z całego świata

Szeroki zasięg, wysokiej jakości dane i krótki czas realizacji oznaczają - wszystko to, aby zaspokoić Twoje potrzeby badawcze.
Niezależnie od tego, czy mieszkasz w Paryżu czy Los Angeles i szukasz informacji na temat matek noworodków w Manili lub właścicieli firm w Lagos… w TGM rozumiemy Twoje potrzeby. Zadbamy o to, aby Twój projekt zakończył się sukcesem, dostarczając próbę badawczą z dowolnego miejsca na świecie.

Współpracowaliśmy Z:

TGM Rapid Omnibus logo
TGM Rapid Omnibus logo
TGM Rapid Omnibus logo
TGM Rapid Omnibus logo
TGM Rapid Omnibus logo
TGM Rapid Omnibus logo
TGM Rapid Omnibus logo
TGM Rapid Omnibus logo
TGM Rapid Omnibus logo
TGM Rapid Omnibus logo
TGM Rapid Omnibus logo
TGM Rapid Omnibus logo
TGM Rapid Omnibus logo
TGM Rapid Omnibus logo
TGM Rapid Omnibus logo
TGM Rapid Omnibus logo
TGM Rapid Omnibus logo
TGM Rapid Omnibus logo
TGM Rapid Omnibus logo
TGM Rapid Omnibus logo
TGM Rapid Omnibus logo
TGM Rapid Omnibus logo
TGM Rapid Omnibus logo
TGM Rapid Omnibus logo
TGM Rapid Omnibus logo

  Strategia Doboru Próby

  Wybór odpowiedniej strategii doboru próby przy realizacji badań jest jednym z najważniejszych elementów procesu badawczego. Trafna realizacja wymaga znajomości narzędzi statystycznych i metodyki badań oraz doświadczenia. W TGM wykorzystujemy wiele elementów, zarówno własne panele badawcze jak i dziesiątki partnerów wspierających nas w dotarciu do odpowiedniej rzeszy odbiorców. Przekłada się to na jakość realizacji, gdyż tylko odpowiednio przeprowadzony dobór próby daje możliwość późniejszego wykorzystania wyników i wyciągnięcia właściwych wniosków. Uzyskaj odpowiedzi wykorzystując doświadczenie badawcze TGM Research.
  Strategia Doboru Próby

  PRÓBKOWANIE AD-HOC

  Odkryj zalety korzystania z paneli badawczych przy realizacji badań. Uzyskaj potrzebne odpowiedzi, określając cechy próbki oraz grupę docelową, którą chcesz zbadać. W TGM z należytą starannością zajmiemy się zaproszeniem uczestników, zarządzaniem procesem badawczym oraz terminowym ukończeniem Twojego projektu. Dzięki zaawansowanemu systemowi profilowania jesteśmy w stanie połączyć się z respondentami, niezależnie od specyfiki badanej populacji. Nasi paneliści są zapraszani do badań zgodnie ze swoim profilem co przekłada się na jakość danych i lepsze wskaźniki realizacji. Co więcej, nasz system gratyfikacyjny oferowany naszym panelistom jest proporcjonalny do długości ankiety i przypisanego zadania. Nasi paneliści chętnie biorą udział w badaniach, co przekłada się na lepsze dane i wyższe wskaźniki odpowiedzi.

  TRACKING (BADANIA CIĄGŁE)

  Dla zrozumienia jak opinie, wzorce konsumpcji i zachowania twojego odbiorcy rozkładają się w czasie wykorzystuje się badań trackingowe. Jeżeli rozważasz realizację badań ciągłych na tej samej grupie docelowej, jesteś we właściwym miejscu. Do realizacji tego rodzaju badań panel badawczy charakteryzujący się wysoką retencją respondentów zapewnia szereg korzyści wynikających ze spójności pomiaru oraz wysokiej jakości zbieranych danych. Nasze narzędzia do zarządzania panelami dają możliwość pomiarów trackingowych tej samej grupy dzięki wsparciu o szereg rozwiązań technologicznych - wykorzystujemy m.in.: podpis cyfrowy (digital fingerprint), profilowanie behawioralne i demograficzne panelistów. Tracking w oparciu o panele to idealne rozwiązanie do monitorowania wpływu reklamy, rozpoznawalności marki, wydatków w obrębie kategorii lub udziału w rynku.

  ZAAWANSOWANE STRATEGIE DOBORU PRÓBY

  Badania online to nie tylko ankiety. Istnieje wiele możliwości wykorzystania technologii cyfrowych w celu zrozumienia swoich konsumentów: internetowe grupy fokusowe, społeczności badawcze, dzienniki, tajemniczy klient i nie tylko. Jeżeli potrzebujesz odpowiedniego panelu i narzędzi do doboru próby - pozwól nam pomóc je znaleźć.

  Nie wiesz, gdzie znaleźć swoich respondentów? Pomożemy Ci niezależnie kogo szukasz

  tgm Działamy Globalnie

  Działamy Globalnie

  Współpracując z TGM Research masz dostęp do próby w 120 krajach z 3,3 miliardami konsumentów, na wyciągnięcie ręki.

  GLOBALNY DOBÓR PRÓBY

  Przy realizacji badań międzynarodowych, metody doboru próby wymagają zdefiniowania specyfikacji badanej grupy docelowej i sprawdzenia częstotliwości jej występowania (incidence rate lub IR) w populacji. Konieczne jest to dla upewnienia się, że nasza próba jest reprezentatywna, aby móc później ekstrapolować wyniki i przeprowadzić wnioskowanie statystyczne. Wymaga to ustalenia kwot socjo-demograficznych (wiek, płeć, region lub klasa społeczna) dla poszczególnych rynków. Jest to najlepszy sposób na uzyskanie jednorodnej i reprezentatywnej grupy. Następnym krokiem już podczas realizacji badania jest upewnienie się, że zebrane dane odzwierciedlają wcześniej ustalone kwoty i charakterystykę próby. Nazywamy to próbkowaniem warstwowym z kwotami demograficznymi działającymi jako warstwy do projektowania próby respondentów.

  DOBÓR WIELOŹRÓDŁOWY

  Łącząc różne sposoby rekrutacji respondentów na etapie zbierania danych i przy doborze próby możemy badać nawet najtrudniejsze grupy docelowe. Zarówno konkretne populacje jak i te, które muszą być porównywalne między poszczególnymi rynkami. Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala nam realizować badania międzynarodowe dla firm i organizacji na rynkach całego świata.

  ZAAWANSOWANE METODY ZBIERANIA DANYCH

  Aby dotrzeć do pożądanej grupy docelowej, w zależności od charakterystyki konkretnego projektu badawczego, wykorzystujemy własne panele łącząc je z techniką dynamicznego próbkowania. Umożliwia to szerszy zasięg i dostęp do trudniejszych grup docelowych. W zależności od Twoich celów badawczych i tolerowanego marginesu błędu pomożemy Tobie zdefiniować optymalną wielkość próby jak i strategię doboru. Doradzimy również jak zachować równowagę pomiędzy kosztem a optymalną wielkością próby, aby zagwarantować wnioskowanie statystyczne.

  ZAAWANSOWANE PROFILOWANIE

  Dzięki szeregowi zmiennych profilujących mamy możliwość segmentacji i trafnej selekcji panelistów przy doborze próby. W oparciu o szczegółowe kryteria mamy możliwość szybkiego zbudowania próby docelowej, aby zrealizować wywiady z konsumentami korespondującymi z profilem Twoich typowych konsumentów. Ponieważ działamy globalnie nasze panele uwzględniają profile konsumentów z wielu rynków. Nasze doświadczenie pozwala nam przyjmować realistyczne założenia dotyczące rekrutacji, aby skutecznie przeprowadzać projekty badawcze.

  NAJLEPSZA KONTROLA JAKOŚCI

  Pomimo tego, iż wykorzystujemy wiele źródeł rekrutacji, ryzyko wielokrotnych odpowiedzi tych samych uczestników jest minimalne; możemy to osiągnąć dzięki zastosowaniu naszej zastrzeżonej technologii Digital Fingerprint. Analiza szeregu zmiennych, takich jak adres IP, pliki cookie przeglądarki i inne cechy urządzenia, daje nam możliwość zidentyfikowania uczestnika testu w badaniu rynku obejmującym wiele krajów.

  Potrzebujesz pomocy? Będziemy z Tobą współpracować i pomagać w doborze próby, abyś mógł osiągnąć swoje cele

  Nasze Panele Badawcze 

  Sięgaj globalnie, myśl lokalnie - dzięki naszym panelom badawczym.

  Dołącz do najbardziej znanych światowych marek, które z nami współpracowały.

  Mamy udokumentowane doświadczenie w pomaganiu wiodącym światowym firmom i organizacjom, zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym.
  Dołącz do najbardziej znanych światowych marek, które z nami współpracowały.

  Dlaczego Z Nami Współpracować? 

  ZESPÓŁ EKSPERTÓW
  ZESPÓŁ EKSPERTÓW
  Nasz wyspecjalizowany zespół konsultantów udzieli wsparcia na wszystkich etapach procesu badawczego zapewniając doradztwo i zrozumienie lokalnej specyfiki rynku. To oni zapewnią spójność metodologii dla respondentów z różnych krajów i grup, w celu dostarczenia porównywalnych wyników. Nasi konsultanci będą również wspierać Cię przy analizach, generowaniau zautomatyzowanych wykresów, tworzeniu pulpitów badawczych i przekształcaniu danych we wnikliwe obserwacje. Dostosujemy prezentację wyników do potrzeb Twoich i Twojej organizacji po tym, jak poinformujesz nas, kto otrzyma wyniki badań, w jaki sposób zostaną one wykorzystane i jakie są główne cele firmy.

  PROAKTYWNE
  PROAKTYWNE
  W procesie badawczym nasza agencja może być katalizatorem, który pomoże badaczom, głęboko zanurzonym w danym projekcie, zyskać nowe, świeże spojrzenie. Posiadamy doświadczenie w doradztwie przy tworzeniu strategii dla konkretnych marek i produktów z wielu kategorii. Doświadczenie to wykorzystujemy na etapie przygotowania projektu przy definiowaniu celów badawczych, aż po prezentację wyników badania. Decydując się na współpracę z nami, będziesz miał pełne wsparcie na każdym etapie projektu.

  SZYBCIEJ NIŻ MYŚLISZ
  SZYBCIEJ NIŻ MYŚLISZ
  Badania rynku z TGM to przełomowe rozwiązanie, które umożliwia dostęp do globalnej grupy odbiorców. Docieramy do każdego profilu osób, w dowolnym miejscu i czasie. Nasze rozwiązania badawcze wykorzystują nowoczesną technologię, zapewniając szybkie wyniki przy użyciu zautomatyzowanych pulpitów badawczych i zautomatyzowanych raportów gotowych do prezentacji. Nasi konsultanci, zlokalizowani w różnych strefach czasowych, będą koordynować wszystkie aspekty Twojego projektu, aby zapewnić szybką realizację. Nasz zespół zlokalizowany w różnych częściach świata, zadba o Twój projekt 24h na dobę, dzięki czemu Twój projekt zostanie ukończony szybciej niż myślisz.

  ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI
  ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI
  Badanie rynku może być procesem iteracyjnym. Aby zapewnić jak największy komfort naszym klientom, w trakcie badania bierzemy na siebie ciężar organizacyjny, zarówno w zakresie koordynacji kolejnych etapów badania, jak i koordynowania pracy na kilku rynkach jednocześnie (w razie potrzeby). 

  KOMPLEKSOWE PODEJŚCIE
  KOMPLEKSOWE PODEJŚCIE
  Do nowych pomysłów, procesów, usług i produktów wykorzystujemy różnorodne jakościowe i ilościowe narzędzia badawcze, dzięki czemu dogłębnie poznajemy opinię klientów na temat sprawdzonej koncepcji. W zależności od Twoich potrzeb zaproponujemy najbardziej efektywne narzędzia i metody badawcze oraz metody przetwarzania badań marketingowych.

  OSZCZĘDNOŚĆ KOSZTÓW
  OSZCZĘDNOŚĆ KOSZTÓW
  Współpraca z nami obniży koszty realizacji badań rynkowych i zwiększy rentowność dzięki efektowi skali. Dzięki własnym panelom na całym świecie i zautomatyzowanej technologii zarządzania projektem, TGM ogranicza lokalne zarządzanie Twoim projektem. Doskonale zoptymalizowana treść trafia tutaj!
  Uzyskaj lepsze odpowiedzi. Szybciej.
  Dzięki TGM masz dostęp do ponad 120 rynków i wiele lokalnych zespołów pomagających w realizacji Twojego projektu.