Skip to main content
 

TGM PET CARE SURVEY 2023

Według TGM Research supermarkety są najchętniej wybieranym kanałem zakupu karmy dla zwierząt domowych przez konsumentów w Polsce.

TGM przeprowadziło szczegółowe badanie obejmujące interesujące wymiary rynku opieki nad pupilami, analizując zachowania konsumentów i czynniki, które kształtują ich decyzje zakupowe dotyczące produktów i usług dla ich zwierząt.

Supermarkety są najchętniej wybieranym kanałem zakupu karmy dla zwierząt domowych przez konsumentów w Polsce

SINGAPUR, 13czerwca 2023 r. TGM Research, globalna, innowacyjna, oparta na technologii firma zajmująca się badaniami rynku, specjalizująca się w globalnym gromadzeniu danych online i innowacyjnej technologii ankietowej, oficjalnie opublikowała niezwykłe wyniki swojego długo oczekiwanego badania TGM Global Pet Care Survey 2023 (TGM globalna ankieta dotycząca opieki na zwierzętami 2023). Dzięki danym zebranym z 40 krajów, badanie to ma na celu zapewnienie kompleksowego zrozumienia znaczącej zmiany preferencji właścicieli zwierząt domowych i rynku opieki nad nimi.

Gdy zwierzęta domowe zaczęły odgrywać bardziej znaczącą rolę w naszym życiu, koncepcja rodzicielstwa zwierząt domowych zyskała znaczną popularność. Właściciele zwierząt zaczęli postrzegać swoje obowiązki przez pryzmat opieki nad swoimi futrzastymi podopiecznymi. Badanie TGM Global Pet Care Survey 2023 wykazało, że 55% uczestników z Polski uważa swoje zwierzęta za cennych członków rodziny.

Podobnie jak sumienni rodzice, którzy starają się zapewnić swoim dzieciom to, co najlepsze, rodzice zwierząt domowych zaczęli traktować priorytetowo podstawowe aspekty jakości żywienia, opieki weterynaryjnej i stymulacji umysłowej, a wszystko to ma na celu zapewnienie ogólnego dobrostanu ich ukochanych zwierząt.

Poniżej podsumowano kluczowe spostrzeżenia z badania TGM Global Pet Care Survey 2023:

Usługi weterynaryjne jako najlepszy wybór dla właścicieli zwierząt domowych w Polsce, zdobywając 73% głosów

Zgodnie z wynikami badania, tytuł najbardziej poszukiwanej usługi dla zwierząt domowych w Polsce przypada zaufanym weterynarzom, którzy stanowią imponujące 73% preferowanego wyboru właścicieli zwierząt domowych. Znani ze swojej wiedzy i zaangażowania w dobrostan zwierząt, lekarze weterynarii zapewnili sobie pozycję profesjonalistów zajmujących się potrzebami zdrowotnymi ukochanych zwierząt domowych.

"Zauważalny trend humanizacji zwierząt domowych doprowadził do niesamowitego rozpowszechnienia produktów i usług dostosowanych do pragnień i potrzeb naszych ukochanych zwierzęcych towarzyszy. Trendowi temu towarzyszy znaczny nacisk na poprawę aktywności związanych ze zwierzętami domowymi, priorytetowe traktowanie ich ogólnego dobrostanu i płynną integrację z codziennym życiem ludzi i wspólnymi przestrzeniami, które zamieszkują" - mówi Greg Laski, CEO TGM Research. "Te transformacyjne czynniki przekształcają branżę opieki nad zwierzętami domowymi i ustanawiają nowe standardy doskonałości w praktykach opieki nad zwierzętami domowymi w różnych regionach".

Zbadano preferencje zakupowe dotyczące karmy dla zwierząt domowych: Supermarkety liderem w Polsce

Supermarkety ugruntowały swoją pozycję w branży detalicznej, spełniając przez lata różnorodne wymagania gospodarstw domowych. Nasze badanie pokazuje, że preferencje konsumentów obejmują również zakupy karmy dla zwierząt domowych, a supermarkety pozostają preferowanym wyborem wśród właścicieli zwierząt domowych w Polsce. W rzeczywistości kraj ten może pochwalić się najwyższą skłonnością do supermarketów przy zakupie karmy dla zwierząt domowych, ze znaczącym wskaźnikiem preferencji wynoszącym 42%. Dane te podkreślają znaczącą rolę, jaką supermarkety odgrywają w zaspokajaniu potrzeb gospodarstw domowych w całym kraju.

Jakość i skład karmy dla zwierząt domowych to priorytety konsumentów w Polsce

Decyzje zakupowe właścicieli zwierząt domowych w Polsce są w znacznym stopniu podyktowane czynnikiem jakości, jeśli chodzi o karmy dla zwierząt domowych. Świadczy o tym zdecydowana większość (około 78%) właścicieli zwierząt domowych w kraju, którzy priorytetowo traktują zapewnienie swoim pupilom wysokiej jakości i dobrze odżywionej karmy. Kompozycja składników plasuje się na drugim miejscu pod względem wpływu na jakość, z 74% wskazań na jej znaczenie. Dążenie do harmonijnego połączenia jakości i optymalnych składników podkreśla znaczenie wartości odżywczych w świadomości właścicieli zwierząt domowych.

Co więcej, cena ma również duże znaczenie przy podejmowaniu decyzji zakupowych przez 65% polskich właścicieli zwierząt domowych, co plasuje ją na trzecim miejscu obok jakości i składu składników.

Zaufanie do lekarzy weterynarii w Polsce

W Polsce lekarze weterynarii są preferowanym wyborem dla optymalnej opieki nad zwierzętami domowymi przez 54% rodzin, a drugie miejsce zajmuje 46% właścicieli zwierząt domowych, którzy polegają na wyszukiwaniu w Internecie. Świadczy to o uznaniu zarówno wiedzy weterynarzy, jak i bogactwa informacji dostępnych online w dążeniu do zapewnienia najlepszej możliwej opieki ukochanym zwierzętom.

Pedigree najbardziej znaną marką karmy dla zwierząt w Polsce

Wśród zaciekłej konkurencji marek karmy dla zwierząt domowych, z których każda walczy o uczucia i apetyty naszych pupili, tylko nieliczni z powodzeniem pozycjonują się w świadomości konsumentów. Pod względem rozpoznawalności w Polsce, Pedigree zajmuje pozycję najbardziej znanej marki karmy dla zwierząt domowych (27,0%), a następnie Whiskas (24,8%) i Purina (17,0%).
O TGM Research

TGM Research (TGM) jest globalną, innowacyjną, opartą na technologii agencją badań rynkowych. TGM dostarcza zwinnych informacji pozwalających podejmować lepsze decyzje. Zbiera dane z pierwszej ręki na całym świecie za pomocą internetowych paneli badawczych i dostarcza wysokiej jakości badania rynkowe dzięki światowej klasy zastrzeżonym rozwiązaniom Res-Tech. TGM jest firmą działającą zdalnie, z ponad 50-osobowym zespołem obecnym na pięciu kontynentach.

Dane kontaktowe

Imię i nazwisko: Thuyen Vu — dyrektor ds. marketingu

Telefon: +84 902 445 688

E-mail: thuyen@tgmresearch.com

Obserwuj nas tutaj: