Skip to main content
 

TGM GLOBAL CHRISTMAS SURVEY 2023

Święta Bożego Narodzenia to najbardziej wyczekiwany okres w roku dla 75% Polaków

TGM publikuje jedno z największych na świecie badań sondażowych o tematyce bożonarodzeniowej, aby wprowadzić wszystkich w wyczekiwany, świąteczny nastrój!

Święta Bożego Narodzenia to najbardziej wyczekiwany okres w roku dla 75% Polaków

SINGAPUR, 20 grudnia 2022 r – Wraz z końcem roku, kolejny sezon świąteczny ponownie wkracza w nasze życie.Jak co roku, TGM Research przeprowadził największe, niezależne badanie świąteczne na terenie 4 kontynentów, w tym 18 państw. Badanie dostarczy czytelnikom najciekawszych obserwacji na temat tego jak konsumenci z całego świata przygotowują się na najbardziej wyczekiwany okres w roku – ich opinie, odczucia, postawy i post-pandemiczne priorytety zakupowe.

Założyciel TGM Research, Grzegorz Łaski, skomentował: "Święta Bożego Narodzenia wyszły poza ramy chrześcijańskich obchodów. Obecnie Święta są celebrowane na całym świecie jako zwiastun dobrej nowiny i radości, które łączą ludzi. Świecka wizja łączy się z lokalnymi zwyczajami, tworząc nowe sposoby celebracji Świąt. Wiele osób woli cieszyć się nimi w wyjątkowy sposób każdego roku. Jednocześnie w niektórych krajach panują długotrwałe zwyczaje, co prowadzi do skomplikowanych i zróżnicowanych perspektyw, postaw i zachowań obywateli każdego kraju w zakresie zakupów świątecznych, dekoracji domów i czynności związanych z obchodzeniem świąt."

Aby czytelnicy mogli kompleksowo zapoznać się z krajobrazem rynku świątecznego w każdej społeczności, przygotowaliśmy reprezentatywną próbę ponad 14 600 konsumentów w 18 krajach. Zanurzmy się głębiej i sprawdźmy, jak Polacy planują obchodzić święta w tym roku!

  • Świąteczne rozemocjonowanie: Około 75% Polaków przyznało, że Boże Narodzenie to najbardziej oczekiwany czas w roku.
  • Przygotowania do Świąt: Wyniki naszego badania świadczą o tym, że większość Polaków (32%) rozpocznie przygotowania świąteczne 1-2 tygodnie przed Bożym Narodzeniem.
  • Atmosfera świąteczna: Sezon bożonarodzeniowy to idealna okazja, aby się połączyć. Wynik naszej ankiety wskazuje, że ponad 84% Polaków lubi Święta Bożego Narodzenia ze względu na możliwość spędzenia czasu z rodziną. Inne popularne aktywności podczas świątecznego wypoczynku to spożywanie kolacji z rodziną (69%) i domowe gotowanie (68%).
  • Osobiste zaangażowanie w przygotowania świąteczne: Zarówno polscy mężczyźni, jak i kobiety będą mieli ręce pełne pracy w te święta. Na podstawie wyników naszej ankiety, 79% kobiet jest gotowych uszczęśliwić szereg bliskich za pomocą pysznych świątecznych potraw, natomiast połowa (51%) mężczyzn twierdzi, że jest chętna do pomocy w pracach kuchennych.
  • Choinka: Polscy respondenci zostali zapytani o to jaka kombinacja kolorów przyozdobi ich tegoroczne drzewko świąteczne. Badani najczęściej sugerują, że będzie to kolor czerwony (52%) i złoty (51%).
  • Świąteczne podróże: Około 32% polskich respondentów planuje podróż podczas Świąt. Wyniki sugerują, że duży odsetek (61%) będzie podróżować 1 dzień przed świętami lub w pierwszy dzień świąt, z kolei jedna czwarta (25%) 2-3 dni przed rozpoczęciem uroczystości. Ankietowani zostali również zapytani o to, jak długo planują kontynuować swoją podróż – dwie trzecie (63%) odpowiedziało 1-2 dni, a jedna czwarta (25%) 3-7 dni.
  • Zakupy świąteczne: MDuży odsetek polskich badanych (37%) rozpocznie świąteczne zakupy na początku grudnia (1-10.). 34% zacznie w połowie grudnia (11-22., tuż przed świętami), a 15% nawet w połowie listopada (15-30.).
  • Marki kojarzone ze Świętami: Wyniki badania sugerują, że najpopularniejszą marką, która kojarzy się z okresem Świąt Bożego Narodzenia jest Coca-Cola (33%), następnie E.Wedel (15%) i Milka (12%).
Święta Bożego Narodzenia 2022 będą z pewnością ekscytującym i wyjątkowym wydarzeniem dla wielu na całym świecie, ponieważ wiele aktywności jest wprowadzanych w życie, aby uczynić ten czas wartym zapamiętania.
O firmie TGM Research

TGM Research (TGM) jest firmą zajmującą się badaniami rynku opartymi na technologii, która specjalizuje się w globalnym zbieraniu danych online oraz innowacyjnej metody tworzenia ankiet. TGM zapewnia wgląd w lepsze decyzje, wykorzystując najbardziej wszechstronną technologię Res-Tech, która jest pionierem w wykorzystaniu technologii cyfrowych do lepszego badania rynku. TGM jest firmą w trybie pracy zdalnej typu z zespołem 50+ członków, obecnych na pięciu kontynentach.

Kontakt z mediami

Imię i nazwisko: Thuyen Vu — dyrektor ds. marketingu

Telefon: +84 902 445 688

E-mail: thuyen@tgmresearch.com

Śledź nas na: